× Ana Sayfa Nilüfer Ölmezcan Yoga + Çocuk Yogası + Hamile Yogası + Yüz Yogası Reiki + Usui Reiki + Kundalini Reiki Galeri

Nilüfer Ölmezcan ile Yoga

Nilüfer Ölmezcan ile Yoga

Yoga, gerçek ve kalıcı mutluluğa erişmek için uygulanabilecek çok özel bir öğretidir. Ruhu ve bedeni bir takım yöntemlerle eğiterek bu yolla bedene ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlar. Kişi Yoga’yı sadece fiziksel bir aktivite olarak değil, zihinsel bir disiplin olarak da gördüğünde, kendini bir bütün olarak keşfetme yolculuğu başlamış olur.

Yoga; nefesinizi, bedeninizi ve zihninizi kullanarak, kendinizi birleştirmenin basit bir sürecidir. Bu nedenle Yoga’ya başlamadan önce olumsuz düşüncelerinizden arının ve sadece rahatlayın. Nerede olursanız olun mutlu olun ve kendinizi her vücut tipinin benzersiz olduğunu hatırlayarak kimse ile kıyaslamayın.

Neden Yoga yapmalı?

  • Yoga'nın en önemli amacı, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektir. Bu huzur hissi Asana (duruşlar) ve Pranayama (nefes) uygulamalarından gelir.
  • Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer egzersiz türlerinin tersine, Yoga vücudu yavaşça canlandırır.
  • Yoga, vücudu yenileyerek zihni modern hayatın hızlı temposundan kaynaklanan olumsuz düşüncelerden uzaklaştırır.
  • Yoga uygulaması, içinizi umut ve iyimserlikle doldurur.
  • Yoga, kusursuz sağlık ve manevi mutluluk yolundaki tüm zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar.
  • Yoga, yeniden doğuştur.

Yoga'nın başlıca faydaları nelerdir?

Yoga her türlü derdimizde, sıkıntımızda, hastalığımızda ve sağlığımızda bize yardımcı olan bir öğreti, çalıştıkça bize mutluluk, sevinç, huzur veren, yaşadığımız bütün sıkıntıları diğer insanlara göre daha rahat atlatmamızı sağlayan, tamamen olumlu hayata hazırlayan en güzel çalışmadır. Esenlik ve ideal sağlık kazandırır, bedeni ve zihni güçlendirir.