× Ana Sayfa Nilüfer Ölmezcan Yoga + Çocuk Yogası + Hamile Yogası + Yüz Yogası Reiki + Usui Reiki + Kundalini Reiki Galeri

Nilüfer Ölmezcan ile Kundalini Reiki

Nilüfer Ölmezcan ile Kundalini Reiki

Kundalinin kelime anlamı gizemli (sanskritçe) demektir. İnsanda bulunan gizemli evrim enerjisidir. Asıl hedef bu enerjiyi aktif hale getirmek, uyandırmaktır. Kök çakrada uyanır ve sırasıyla diğer çakraları geçerek taç çakraya ulaşır. Her çakradaki blokajları çözerek çakrayı aktif hale getirir.

Kundalini Reiki bir meditasyon ustası olan Mr.Ole Gabrielsen tarafından keşfedilmiştir. Sade ve etkili bir şifa sistemidir.

Kundalini Reiki uyumlaması almak isteyenlere en az Reiki 1. aşama eğitimi almış olmak önerilir. Günümüzde hızla yaygınlaşan temel bir Reiki sistemi haline gelmiştir.

Kundalini Reiki öğrenmek için bir Kundalini Reiki master tarafından uyumlamanız gerekir. 3 aşamalı bir inisiyasyondur. Kundalini 1. aşama: İlk inisiyasyonda enerji kanalları açılır ve temizlenir. Güçlü bir inisiyasyondur. Reiki 1-2-3 inisiyasyonlarına eş değer bir etkisi vardır. Kişi artık Kundalini Reikiye açılır. Kendine ve başkalarına yakından ve uzaktan Kundalini Reiki verebilir. Bu inisiyasyonla vücut Kundalini 2 ye hazırlanır. 30 dakika süren bir inisiyasyondur.

Kundalini 2.aşama: Bu inisiyasyonla birlikte tüm enerji kanalları kuvvetlendirilir, Kundalini uyandırılır ve solar pleksus cakrasina kadar yükseltilir. Kundalini 3 aşama için vücut hazırlanır.

Kundalini 3.aşama: Kundalini Master seviyesidir. Bu seviyede bütün çakralar açılır, önceki inisiyasyonlar kuvvetlendirilir. Kundalini ateşi tepe çakraya kadar çıkartılır. Bu inisiyasyondan sonra Kundalini bütün vücutta yükselir.

Kundalini öğrenmeden önce kesinlikle temel klasik çalışma kabul edilen Usui Reiki 1.aşama alınmış olması önerilir.